5 biztos jele annak, hogy alulteljesítesz a munkahelyeden

szerző: Jobline
2015 október 01.

Mindenkinek lehetnek rossz napjai, de ha folyamatosan kevesebbet hozol ki magadból, mint amennyit lehetne, ideje felébredni. Figyelj oda az intő jelekre, és szedd össze magad, mielőtt késő!

Bizonyos esetekben az a rossz teljesítmény oka, hogy nem szereted az adott munkát vagy a környezet kedvezőtlen. Ilyenkor érdemes új állást keresni, de ha jó helyen vagy, és egyszerűen csak ellustultál a rutinfeladatok végzése közben, gyorsan állj talpra és rázd meg magad, hogy újra magas fordulatszámon tudj működni. Különben baj lesz.

Biztos, hogy jó helyen vagy? Merj továbblépni és nyerj>> 

Min veheted észre, hogy szép lassan elindultál a lejtőn?

Nem bíznak rád komoly feladatokat
Amikor a feladatok közül csak a resztli jut neked, ez kezdetben kellemes érzés lehet: nem kell megerőltetned magad, kirázod az egészet a kisujjadból. Ám ha a dolog állandósul, érdemes gyanakodnod, hogy a főnökeid nem bíznak abban, hogy komolyabb megpróbáltatások esetén is megállod-e a helyedet. Ez veszélyes tendencia, mert ha valakiről egyszer elkönyvelik, hogy fontos projektek esetében nem lehet rá számítani, az illető háttérbe szorul, és nem sok jóra számíthat, amikor előléptetésről vagy fizetésemelésről esik szó. Egyszóval: ez az út a parkolópályára vezet. Kirúgni valószínűleg nem fognak, hiszen teljesíted a szükséges minimumot (de azért a kirúgható munkatársak képzeletbeli listájának élén fogsz szerepelni), ám megtűrt kívülállóként tengetheted majd napjaidat az irodában.

A lecsúszást úgy állíthatod meg, ha folyamatosan túlteljesítesz, hogy jelezd, sikerült összekapnod magadat. Teljesítsd a feladatokat hamarabb és jobb eredménnyel, mint elvárható, kommunikálj élénken a munkatársaiddal, de főleg a főnökökkel, és minden gesztusoddal add a többiek tudtára, hogy jelen vagy és égsz a vágytól, hogy minél jobban teljesíts.

 

Forrás: Jobline

 

Folyton kifogásokat keresel
Vállalod a felelősséget az esetleges hibákért, hiányosságokért, vagy rajtad kívül eső tényezőket teszel meg bűnbaknak? Néhány esetben jogos lehet, ha azzal védekezel, hogy nem te tehetsz a mulasztásért – mondjuk a másik osztályról nem értesítettek időben, hogy változtak az ügyfél elvárásai –, de ha mindig másokat okolsz, már feltételezhető, hogy benned van a hiba.

Nehéz ezt tárgyilagosan megítélni, ezért legjobb, ha jegyzetelsz. Írd le, valahányszor mást hibáztatva bújtál ki a felelősség alól, aludj rá egyet, aztán gondold végig, igazad volt-e. Ha nem vagy biztos benne, meg tudod-e ítélni helyesen, kérd ki mások véleményét. Akármi lett is az eredmény, a folyamat végiggondolása segíthet abban, hogy legközelebb merj felelősséget vállalni. A te munkád csak a tiéd, légy büszke a sikereidre és bátran ismerd be a hibáidat is.

Folyton telefonálsz
Napjaink legnépszerűbb pótcselekvése a telefonálás, illetve az okostelefon értelem nélküli babrálása. Ha azt veszed észre, hogy munkaidőben egyfolytában a mobilon lógsz, mert úgy érzed, feltétlenül beszélned kell valakivel, sms-t kell küldened, kommentelned kell a Facebookon vagy magasabb szintre kell jutnod a kedvenc játékodban, ideje megkongatni a vészharangot.       
Valószínűleg azért telefonozol szünet nélkül, hogy addig se kelljen a munkáddal foglalkoznod. Rakd el szépen a telefont olyan helyre, ahol nem éred el egyetlen mozdulattal (alsó fiók), és térj vissza a valóságba, ahol egy csomó halaszthatatlan feladat vár.

Nem tudod, mik a távlati céljaid
Megfelelő távlatok nélkül nehéz minőségi munkát végezni. Gondold végig, mit szeretnél elérni. Ha magadtól nem megy, ülj le a főnököddel, és beszéld meg vele, mik a kilátások.
Miután felderengtek az opciók, írj össze egy olyan tervet, amelyben rövid- és hosszútávú célok egyaránt szerepelnek, így tudni fogod lépésről lépésre, milyen irányban kell haladnod, és a munkahelyen töltött napjaid nem helyben járással telnek.

Túl sok határidőről csúszol le
Bocsánatos bűn, ha az ember nem tud tartani egy-két határidőt, de ha a csúszás rendszeressé válik, az komoly bajt jelez: túl alacsony fordulatszámon működsz. Könnyű eldönteni, mi is a helyzet. Ha az elmúlt fél évben több határidőről lecsúsztál, mint ahány feladatot időre tudtál teljesíteni, valószínűleg eltávolodtál a munkádtól.

Tervezd újra a munkarendedet. Az egyes feladatokat oszd részekre, mindegyiknek jelölj ki külön határidőt, és ezeket tartsd is be, így nem kell attól tartanod, hogy az utolsó pillanatban fogsz kapkodni és végül talán nem is leszel készen, amikorra kellene. Iktasd ki a zavaró tényezőket (lásd kényszeres telefonálás) és jutalmazd magadat valamivel minden részprojekt teljesítésekor. A határidőnaplódban gondosan tartsd nyilván az egyes szakaszokat, ezek kipipálásával nagyobb fegyelemre szoktathatod magadat, és ez is a jutalmazás része lesz.

A Business Insider cikke nyomán.        

Kövess minket a Facebookon!



Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről! Ráadásul most értékes ajándékokat is nyerhetsz. Regisztrálj itt>>
 

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen