10 egyszerű tipp a nyugodt reggelekhez, hogy produktív legyen a nap

szerző: Jobline
2017 április 04.

Soha nem tudsz elkészülni időben? Kapkodnod kell minden reggel? Akkor ezeket a tanácsokat ideje megfogadnod.

Az ébresztő idegesítő hangja megszólal, de a testünk és a lelkünk még kér 10 perc szundit, amiből aztán 20 vagy 30 perc lesz. (Fontos, hogy az ébresztő hangja tényleg idegesítő legyen, és nem andalító, mert ellenkező hatást ér el. Angolul nem véletlenül hívják alarm clocknak.) Alig maradt időnk elkészülni, ráadásul még le kell zuhanyozni, kiválasztani a ruhát, és nem ártana valamit az arcunkkal is csinálni, ha tényleg emberek közé szeretnénk menni. A kávé! Igen, a kávét is le kell még főzni – hogy ez is miért nem tegnap este jutott eszünkbe –, anélkül ugyanis biztos nem leszünk képesek kitenni a lábunkat az ajtón. Ugye ismerős ez a helyzet?

Senki sem szereti érezni az idő sürgetését, és az egész hátralévő napot elrontani a reggeli stresszeléssel. Ez a 11 reggeli szokás azonban könnyebbé teheti az életünket:

1. A telefont ne az éjjeliszekrényre, karnyújtásnyira helyezzük, hanem lehetőleg olyan távolságba az ágytól, ahol még halljuk a hangját, de kénytelenek vagyunk felkelni azért, hogy lenyomjuk. Nagyon eltökélt álomszuszékoknak kell lennünk, ha ezek után még vissza tudunk feküdni, és lenyomni a szundigombot.

2. Előző este állítsuk be az órát, hogy riasszon minket, amikor ideje lefeküdnünk. Sokkal könnyebb lesz a napkezdés, ha elég órát aludtunk.

3. Azt is az órára bízhatjuk, mennyi időt tölthetünk a zuhany alatt. Az ember olyakor hajlamos elfeledkezni az időről a kellemesen meleg vízsugár alatt. Egy időzítő ebben is a segítségünkre lehet. De az sem rossz ötlet, ha hideg-meleg váltózuhanyt alkalmazunk, úgy beindul a vérkeringés, hogy azonnal turbófokozatra tudunk kapcsolni. (Ez ráadásul nemcsak időmenedzselés szempontjából hasznos, hanem kedvező élettani hatásai is vannak.)

4. Több ugyanolyan kinézetű zoknit vásároljunk, hogy ne kelljen keresgetni a párját, amikor épp nincs időnk.

5. Az esti fogmosásnál képzeljük el, milyen öltözéket veszünk fel a következő munkanapon, így nem reggel kell hisztérikusan keresgélnünk az összeillő ruhadarabokat. Azt már csak félve – és immár sokadszor – jegyezzük meg, hogy a legproduktívabb embereknek, mint például a facebookos Mark Zuckerberg, azért áll néhány egyforma alapdarabból a hétköznapi ruhatára, hogy reggelente ne kelljen tipródniuk a szekrény előtt a „nincs egy rongyom, amit fölvegyek” dilemma kegyében.

 

 


6. Mindig tegyük a telefont, a pénztárcát, a napszemüveget, a kulcsokat egy helyre, hogy ne kelljen vadásznunk utánuk az egész lakásban. Erre a legalkalmasabb egy kis asztalka a bejárati ajtó mellett, ahonnan induláskor csak föl kell kapni ezeket. (Olyan asztalka legyen, ahol a kisgyerek, a lopós kutya vagy macska nem éri el e fontos tárgyakat.)

7. Előző este gyűjtsünk össze mindent, amire szükségünk lesz reggel: az edzőruhát, az egyik kollégánktól kölcsönkért könyvet, a határidőnaplónkat… stb.

8. Mindig tankoljuk meg a kocsit előző nap.

9. Inkább az irodában igyuk meg az első kávénkat, ahelyett, hogy valahol megállnánk venni egyet, vagy otthon várnánk, amíg lefő a kotyogós. Kivéve, ha a reggeli rituáléhoz hozzátartozik, hogy betérünk kedvenc kávézónkba, ahol kedvenc baristánk kérés nélkül elénk tolja a spéci kávét, hogy jól induljon a nap. Ha pszichésen szükségünk van ennyi hedonizmusra, ne szabjunk neki gátat.

10. Győzzünk meg mindenkit a háztartásban, hogy hasonló körültekintéssel kezdje a reggeleket, így összehangoltan tudunk készülődni a többiekkel, és nem lesz torlódás.

A Business Insider cikke nyomán.

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!


 

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen