Karrierváltásra készülsz? Cak akkor sikerül, ha odafigyelsz ezekre a szempontokra

szerző: Jobline
2018 október 07.

Sokféle oka lehet a karrierváltásnak: újabb kihívások keresése, magasabb jövedelem iránti igény, vagy például a harmonikusabb munka-család egyensúly megteremtése. A karrierváltás összetett kérdés, hiszen ilyenkor szakmát is cserélünk. mire érdemes figyelni karrierváltás előtt.

A néhány évente történő munkahelyváltás manapság egyre inkább megszokottá válik, de nagyobb fába vágják a fejszéjüket azok, akik nem egyszerűen munkahelyet, hanem karriert váltanának. Egy sima álláscserénél ez sokkal komolyabb döntést igényel, hiszen így más területen, más feltételekkel, más képességeidet használva dolgozol majd. A felnőttképzéssel foglalkozó Perfekt felnőttépzési szakértője, Tóth Réka segít átgondolni, hogy tényleg megérett-e már benned ez a döntés.

 

Nézd meg legfrissebb állásainkat:


BUDAPESTI ÁLLÁSOK

KÜLFÖLDI ÁLLÁSOK

ADMINISZTRÁCIÓS ÁLLÁSOK

PÉNZÜGYI ÉS SZÁMVITELI ÁLLÁSOK

IT ÉS TELEKOMMUNIKÁCIÓS ÁLLÁSOK

ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS KERESKEDELEMI ÁLLÁSOK

HR-ES ÉS MUNKAÜGYI ÁLLÁSOK

 


1. Biztosan váltani akarsz? Gondold át, mennyire vagy elégedett a jelenlegi munkáddal!

Ne ess abba a hibába, hogy elhamarkodottan döntesz, mert egy rázósabb projekten vagytok túl, és éppen eleged van mindenből! Próbáld meg hideg fejjel átgondolni, mennyire vagy elégedett a jelenlegi munkáddal. Milyen technikák vannak erre? Jól bevált a hagyományos kockásfüzet módszer: írd össze az előnyöket, hátrányokat, súlyozd őket, így látni fogod, merre billen a mérleg. Egy másik eljárás, hogy elképzeled: ha nem változtatsz, akkor egy év múlva milyen lehetőségeid lesznek a megszokott területen, akár ugyanezen a munkahelyen. Próbáld ténylegesen megeleveníteni egy jövőbeli munkanapodat, kollégákkal, feladatokkal együtt! Ha látsz inspirálót a helyzetben, akkor lehet, hogy még nincs itt az ideje a váltásnak. De ha nincs kedvedre a kép, és higgadt értékelés alapján a jelenlegi területen már tényleg nem látsz kihívást, akkor hajrá, változtass!

 

 

Forrás: Jobline


2. Mérd fel a képességeidet és a lehetőségeidet!

Ha megszületett a döntés, következik az a rész, amelyik sokaknak a legnehezebb: milyen új terület felé vedd az irányt? Amennyiben nincs egyértelmű válaszod erre, érdemes összeírnod: milyen típusú feladatok szereztek eddig örömet, miben tudtál úgy feloldódni, hogy észre sem vetted az idő múlását. Ezek a konkrétumok közelebb visznek majd ahhoz, hogy milyen is vagy valójában, és mely munkák felé érdemes kacsingatnod. Közösségi ember vagy, aki elhervad szociális ingerek hiányában, vagy ellenkezőleg, szeretsz mások zavaró jelenléte nélkül elmélyedni? Jól bírod a monoton feladatokat, vagy inkább a változatosság vonz? Ha megvan a válaszod az ilyen kérdésekre, körvonalazódik majd, hogy merre keresgélj. Fontos, hogy ne félj megismerni új területeket, és akár fejleszteni magad! Jó megoldás lehet például egy OKJ-s képzés, hiszen ezek rugalmas időbeosztásban elvégezhetők, és a munkaerőpiacon keresett szakmákat kínálnak.


3. Irány a megvalósítás!

Sokféle elképzelésünk lehet arról, mit szeretnénk, de ha közük sincs a valósághoz, sajnos csak ábrándok maradnak. Ezért fontos, hogy két lábbal állj a földön, és ismerd a munkaerőpiacot. Ha biztosan váltanál, és tudod azt is, milyen irányban, gyűrd fel az ingujjadat, és fedezd fel a rendelkezésre álló lehetőségeket! Érdemes belekóstolnod egy-egy szakma, vállalat életébe nemcsak az online, hanem a való világban is. A Perfekt szakértője azt tanácsolja, menj el állásbörzékre, nyílt napokra, szakmai konferenciákra, beszélgess, és tapasztald meg testközelből, amit választanál, így biztosabb alapokon álló döntést hozhatsz.

 

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen