Coaching-szakkönyv feltörekvő vezetőknek nívósan, szórakoztatóan

szerző: Jobline
2016 szeptember 09.

A 77 ÚJ tanulságos történet vezetőkről coachoktól című könyv első része 2010-ben jelent meg. Célja az volt, hogy egy szakkönyvnél közérthetőbb és fogyaszthatóbb formában közelebb hozza a coachingot az emberekhez és eloszlassa a szakmát övező balladai homályt. A mostani folytatás legalább ilyen ígéretes.

A 2016 szeptemberében megjelent második kötetben szintén több tucat ismert hazai coach (összesen 34) történetei szerepelnek, melyek az első kötet megjelenése óta felmerült újabb, szintén figyelmet érdemlő eseteket dolgozzák fel.

Szép reményű királyfik és legkisebb királylányok
Sikeres produkciók második részének elkészítése mögött gyakran csak az anyagi motiváció érhető tetten, a folytatás ritkán képes elérni az első rész nívóját. A szóban forgó könyv üdítő kivétel, több tekintetben felülmúlja az első kötetet.

A bevált receptet megtartották a szerzők: az első kötethez hasonlóan itt is visszaköszönnek a népmesei motívumok, megmaradt a korábban megszokott olvasmányos történetmesélés. A valódi szereplők kiléte továbbra sem publikus – hiszen a coachokat köti a titoktartás.

Az Egyszer volt, hol nem volt… című fejezetbe olyan történetek kerültek, amelyek arról szólnak, hogyan is kezdődnek a coachingfolyamatok. A Három kívánság kapcsán a coachingfolyamatok céljai kerülnek reflektorfénybe: miket szoktak kitűzni, mit szeretnének elérni ügyfelek. A legkisebb királylány című rész jellemző női problémákkal, dilemmákkal foglalkozik, míg a Varázspálca fejezetben sikerrel használt coaching eszközöket mutat be. A Csiribí-csiribá cím arra utal, hogy sok esetben az értő figyelem vagy pár átfogalmazott, átkeretezett mondat is az új, vágyott mederbe terelheti az ügyfelet, az Álruhás királyfi részbe pedig azok a történetek kerültek, amelyek közös eleme, hogy az ügyfélnek a továbblépéshez meg kell játszania magát, azaz el kell nyomnia egy-egy tulajdonságát. A szerzők külföldi vagy határainkon túl élő ügyfeleivel közös munkájáról szól az Üveghegyen is túl című fejezet. Az Itt a vége, fuss el véle! fejezetbe olyan történetek kerültek, amelyek a coachingfolyamatok olykor rendhagyó lezárásait mutatják be. A coach is ember – a szerzők munkájának hátteréről, e szakma kulisszatitkairól szól a Kovácsműhely című fejezet.

 

 

Hogyan dolgoznak a coachok?
A mértéktartó szakmázás ellenére kezdő vagy leendő coachok számára különösen izgalmas lehet, ahogyan a történetek betekintést engednek a coaching eszköztárába és a különböző coachingirányzatok gyakorlatban használt munkamódszereibe. Hasznos tippeket kapnak arra, hogyan lehet átsegíteni az ügyfelet az üzleti, vezetési területen bekövetkező megakadáson „amikor úgy érzi, nem történik semmi, ami őt támogatná” vagy mit tudnak tenni annak érdekében, hogy az ügyfél „a hétköznapokban tisztábban lásson”, illetve akkor, ha az ügyfél régóta tisztán látja mi a problémája, de mégsem sikerül megbirkóznia vele.

 

Az aha-élmények hatása
Komócsin Laura ajánlása szerint a novellák rövid, 2-3 oldalas, strandon vagy épp fürdőkádban is olvasható történetek. Itt álljunk meg egy pillanatra. Az új, máodik kötet szerintem semmiképpen sem könnyed olvasmány, mivel az olvasó személyes érintettsége garantált. A mű távolságtartó , tárgyilagos stílusban íródott – csipetnyi humorral fűszerezve. Azonban a leíró jelleg megengedi – sőt, nálam felerősítette – az aha-élmények megtapasztalását. Több eset mélyen megérintett és hosszabb gondolkodásra késztetett, hiszen magam is kerültem hasonló helyzetbe vezetőként.

 

A szerző, Komócsin Laura (uzletresz.hu)
A szerző, Komócsin Laura (uzletresz.hu)

 

Ha untat a mókuskerék
A második kötetben tovább bővült a megoldásra váró – nem csak multinacionális cégeknél jelen lévő, de főleg a nemzetközi cégek világához társított – hétköznapi és nem mindennapi munkahelyi és az ezzel összefüggő magánéleti problémák repertoárja. Ajánlom azoknak, akik a felsővezetői karrierek eddig ismeretlen epizódjaiba szeretnének bepillantani; de azoknak is, akik pályafutásuk építéséhez szeretnének pár értékes tippet kapni.

A 77 ÚJ tanulságos történet vezetőkről coachoktól című könyv második kötetét mégis leginkább azoknak ajánlom, akik úgy érzik, magukra maradtak munkahelyi problémájukkal vagy belefásultak a mókuskerék megállás nélküli taposásába. A könyv elérhető távolságba hozza a coaching intézményét és munkamódszereit, egyúttal arra ösztönöz, hogy bizalommal forduljunk ismert üzleti coachhoz, ha munkahelyünkön nem boldogulunk saját árnyékunk átugrásával ...

 

Berczi Balázs, a coaching iránt érdeklődő vezető

 

A 77 új tanulságos történet vezetőkről coachoktól című könyv bemutatójának és dedikálásának időpontja és helye:

2016. szeptember 20. (kedd) 9-11 óra.

BENCZÚR HÁZ, 1068, Budapest, Benczúr utca 27.

 

A rendezvény díjmentes, de regisztráció szükséges az alábbi linken:

http://businesscoach.hu/konyvbemutato-77-uj-tanulsagos-tortenet-2016-9-20/

 

Jöjjön el, ismerkedjen, szerezzen új barátokat és talán leendő mukatársakat!

 

 

 

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen