A legnagyobb kihívások, amelyekkel minden HR-esnek szembe kell néznie

szerző: Jobline
2016 május 10.

A modern HR olyan lehetőségeket tartogat, melyektől minden szakembernek felragyog a tekintete. De az új kilátásokkal számos kihívás jár együtt. Minden szakmabeli felelőssége, hogy felismerje ezeket az akadályokat, és azon dolgozzon, hogy fenntartható növekedést érjen el az üzleti életben.

A technológiai fejlesztések számtalan digitális forrást, programot és rendszert tettek elérhetővé. Az Eremedia számba veszi azt az 5 legnehezebb kihívást, amellyel minden HR-esnek szembe kell néznie a virtuális emberierőforrás-menedzsment terjedésével.

Az egyedülálló tehetségek megtartása
Csak egy gombnyomás, és a potenciális pályázó kulcsfontosságú döntés hozhat arról, hogy a te cégedhez vagy a versenytárshoz jelentkezik. A HR-es verseny kiélezett, és a megfelelő jelölt kiválasztása csak a kezdet. A munka nem állhat meg, miután jó alkalmazottat szereztünk. Olyan vonzó perspektívákat kell nyújtanunk számukra, amelyek hosszú távra megtartják őket a cégnél. A modern munkaerő gyorsabban váltogatja az állását, mint ahogyan az évszakok egymást, ezért kulcsfontosságú, hogy a HR-es ne csak motiválni legyen képes a tehetségeket, hanem a cégnél tudja tartani őket. Át kell látnia, melyek az alapvető ösztönző erők, és szüksége van az ambíciók, az elvárások és az üzleti struktúra mélyreható megértésére. A tehetségmenedzsment folyamata során egyéni programokat, vállalati tréningeket kell tervezni a tehetséges munkaerő számára, be kell vonni őket a kulcsfontosságú projektekbe. Szükség van speciális kompenzációs csomagokra és hosszú távú ösztönzőkre is, hogy sikerüljön megtartani őket. A legjobban teljesítő cégeknél alacsony a fluktuáció és magas színvonalú a kultúra.

Az új munkavállalók megszerzése
A technológiai fejlesztések átformálják a munkahelyi környezetet, és új kihívások elé állítják a hagyományos HR-dolgozók kipróbált és jól bevált módszereit. Egyre több fejvadászcég alkalmaz a szűréseknél skype-interjút, de gyorsan terjednek az online kiválasztási formák is, ahol alkalmassági és személyiségi tesztekkel választják ki a jövő reménységeit. Miközben ezek az új eljárások nagy lehetőséget nyújtanak abban, hogy sokszínű csapatot építsünk fel, felboríthatják a fennálló munkahelyi struktúrát.

A jelentkező személyiségének és munkamoráljának megismerése sokkal könnyebb és kézenfekvőbb, ha személyes a kommunikáció. A digitális rendszerek óhatatlanul elrejthetik azokat a tulajdonságokat, amelyek nemkívánatosak a cégnél. A modern HR-menedzsernek olyan intuitív készségekre is szüksége lehet, amelyek segítségével felismerheti, mit keres a cége, és hogy a jelölt meg tud-e felelni e követelményeknek. A technológiák megértése szintén alapvető annak érdekében, hogy meglássuk a digitális platformok akadályait, és jól válasszuk ki a megfelelő személyt.

Inspiráló munkahelyi kultúra létrehozása
A munkahelynek élvezetesnek, mégis kihívásokkal telinek kell lennie. Gyors tempójúnak, mégsem nyomasztónak. Minden alkalmazottról következetesen gondoskodnia kell, figyelembe véve a csapat változatosságát. Ezt a kényes egyensúlyt minden HR-esnek meg kell tartania annak érdekében, hogy irigylésre méltó munkahelyi környezetet hozzon létre.

Alapos kutatást kell végeznie, és olyan cégpolitikát kidolgozni, amely pontosan visszatükrözi a munkavállalók igényeit. A modern HR-esnek képesnek kell lennie arra, hogy olyan egyedi ösztönző programokat hozzon létre, amelyek igazodnak a különféle munkavállalókhoz, és biztosítják, hogy csak a legjobbak legyenek alkalmazva. Az a munkahely, amely rugalmas, tiszteletet érdemel, szórakoztató és folyamatosan fejlődik, jelentősen vonzóbb a jelentkezők számára. Ám emellett minden már állományban lévő dolgozónak azt kell éreznie, hogy erős támogató rendszer van mögötte, és az ő munkája is értékes a cég számára.

 


Zsonglőrködés a sokféleséggel
A vállalati kultúra összeegyeztetése a változatos munkahelyi struktúrával nemcsak a HR-eseknek hatalmas kihívás, hanem minden vezetőnek is. A globalizáció új és izgalmas dinamikát hozott, de azt is megkövetelte, hogy a vezetők globálisan gondolkodjanak, miközben helyben cselekednek.

Az érzelmi intelligencia (EQ) magas szintje minden modern HR-es alapvető tulajdonsága. Ha képesek finoman játszani az érzelmek húrjain, nem okoz gondot számukra, hogyan tehetnek érzékeny különbséget a munkavállalók között, és ennek köszönhetően nem vesznek mindenkit egy kalap alá. A HR-vezető stressz-menedzseléssel, önkontrollal és az optimizmus erejével tudja pozitív és produktív módon kezelni a szituációkat.

Folyamatos képzés
Az átképzés fontos folyamat, segíti a munkavállalót, hogy jobban alkalmazkodjon a munkaköréhez, megértse a cég elvárásait és profivá váljon. Ez a terület a legnagyobb kihívás azokban a modern iparágakban, ahol a szakképzett munkaerő hiánya égető kérdés. A nyitott, motiváló munkakörnyezet és a pozitív hozzáállás a felnőtt tanuló legfontosabb jellemzője.

A modern munkakörnyezetben, ahol a verseny nagyobb, mint valaha, fontos, hogy a munkavállalóknak lehetőségük legyen új szerepeket kipróbálni és élvezni az egyedi lehetőségeket. A tanulás folytatásával és a szakképzéssel a munkavállaló akár vezetővé is válhat. A workshop programok vagy a támogatott képzések bevezetése alkalmas módszernek bizonyulhatnak annak biztosítására, hogy a munkavállaló új módon közelítse meg a munkáját, és garantált legyen számára a folyamatos fejlődés lehetősége.

A modern HR tehát olyan szakembereket igényel, akik hajlandóak eltekinteni az eddig jól bevált módszereiktől, hogy tartós változásokat érjenek el nemcsak saját cégüknél, hanem az egész iparágban is.


 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!


hr  •  technológia  •  megtartás
Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen