Okos ember ezért nem visz okostelefont az értekezletre

szerző: Jobline
2014 szeptember 22. Szóljon hozzá

Ha valaki még akkor is képtelen megválni az okostelefonjától, amikor másokra kellene figyelnie, ezzel nemcsak bosszantja a környezetét, de nagyon nagyon rossz képet közvetít önmagáról, és végső soron a karrierjét veszélyezteti. Egy amerikai kutatás alaposan utánajárt a jelenségnek.

A Dél-Kaliforniai Egyetemen működő Marshal School of Business felmérése szerint a nők és a negyven felettiek nézik leginkább rossz szemmel, ha valaki a kelleténél többet foglalkozik az okostelefonjával. Az 554 jól kereső, ötvennél több főt foglalkoztató cégnél dolgozó szakember körében végzett kutatás általános megállípatása, hogy minél nagyobb fizetést visz haza valaki, annál kevésbé megengedő az állandó okostelefon-használattal kapcsolatban. Minderről dr. Travis Bradberry számol be a LinkeInen.

NE HALOGASD! Állíts be Álláspostát a friss pozíciókról, most még egy Sony Xperia Z2-t is nyerhetsz!

A megkérdezett szakemberek:

  • 86 százaléka szerint illetlenség felvenni a telefont egy megbeszélésen
  • 84 százaléka úgy véli, sms-ezni és e-malizni is bárdolatlanság egy meetingen
  • 66 százaléka érzi úgy, hogy még ebéd közben sem helyes okostelefonozni

A felmérés szerint a huszon-harmincévesek háromszor annyira hajlamosak telefont használni az értekezleteken, mint a negyven felettiek, ami azért különös, mert a fiatalabb korosztályokhoz tartozók szakmai előmenetele nagyban függ idősebb, magasabb beosztásban lévő kollégáik róluk alkotott véleményétől.

Forrás: Jobline


A
TalentSmart (dr. Bradberry érzelmi intelligenciát kutató, e téren világelső cége) több mint egymillió fiatal munkavállalót tesztelt világszerte, és azt találta, hogy az Y vagy más néven ezredfordulós generáció (Millennials) tagjai viselkednek a legkevésbé öntudatosan a munkahelyükön, ezért nem veszik észre, hogy a másokat irritáló telefonhasználattal veszélyeztetik a karrierjüket.    

De miért gondolják olyan sokan – különösen a sikeres emberek –, hogy helytelen okostelefont használni az értekezleten? – kérdezi Bradberry. Azért, mert szerintük ha valaki ilyen helyzetben a készülékét babrálja, a következő dolgokról tesz tanúbizonyságot:

  • Tiszteletlenség. A telefon használata azt sugallja, hogy az általa szolgáltatott információ fontosabb, mint az éppen zajló megbeszélés, és a szobán kívül tartózkodó emberek is érdekesebbek a felhasználó számára, mint azok, akik az orra előtt ülnek.
  • Figyelmetlenség. Ha valaki a készülékre koncentrál, képtelen odafigyelni az értekezletre, és lemarad a munkájához szükséges információkról.
  • Gyengeség. A telefonfüggő pavlovi reflexszel reagál a készülék adta jelekre, tehát nem ura önmagának.
  • Az öntudatosság hiánya. Az illetlenül telefont használók nincsenek tisztában azzal, a magatartásuk mennyire szánalmas a többiek szemében.
  • A közösségtudatosság hiánya. A telefonáló nem tudja, hogy a viselkedése mennyire sértő a többiek számára.

    Bradberry szerint cikke megosztásával talán lehet tenni valamit a túlzott okostelefon-használat visszaszorítására. Ha a tájékoztatásnak mégsem lenne hatása, olyan megoldást javasol, amely annak idején a vadnyugaton már fényesen bevált. Értekezlet előtt helyezzünk el egy telefont ábrázoló táblát a terem ajtaja mellé, alá pedig tegyünk egy dobozt a következő felirattal: „Hagyd a fegyvered a bejáratnál!”. 
Regisztrálj online a HVG Állásbörzére, hogy elkerüld a sorban állást a helyszínen! Ha regisztrálsz, utólag is jelentkezhetsz majd a kiállítók állás- és képzésajánlataira.


Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen
Hozzászólások (0)