Budapesten tanácskozik a fiatal programozók elitje

szerző: Jobline
2014 május 30. Szóljon hozzá

Június 1-6-a között Budapesten rendezik meg a Nemzetközi Szuperszámítástechnikai Nyári Egyetemet, amelyen 80 hallgató vesz részt az Egyesült Államokból, Kanadából, Japánból és Európa országaiból.

2010-ben, az Európai Unió és Amerikai Egyesült Államok együttműködésében jött létre a Nemzetközi Szuperszámítástechnikai Nyári Egyetem elnevezésű kezdeményezés. A programot páros években európai országokban, páratlanokban az Egyesült Államokban rendezik meg. Az EU a PRACE projekten keresztül vesz részt a rendezvény létrehozásában. Előbbinek hazánk is tagja, így nem véletlen, hogy az idén már ötödik alkalommal megrendezett Nyári Egyetemnek Budapest ad otthont.

A rendezvényen a világ elit egyetemeinek hallgatói képviseltetik magukat. A program elsődleges célcsoportja a PhD-hallgatók, illetve posztdoktori képzésben résztvevő tudósok köre. A programozói előképzettség előfeltétel. Délelőttönként hagyományos előadások várják a résztvevőket, délutánonként workshopokon vehetnek részt a hallgatók.
A megvitatandó témák: hozzáférés a számítógépes infrastruktúrákhoz, ágazati kihívások (kémia, fizika, bioinformatika), programozási kérdések, teljesítményelemzés, a tudományos vizualizációk területe. A program egyik sajátossága, hogy a világ számos pontjáról érkező neves előadók nemcsak prezentációikkal képviselik ismereteiket, eredményeiket, hanem mentorfunkciót is betöltenek a rendezvény időtartama alatt.

Magyarország a szuperszámítástechnikai beruházások és fejlesztések területén a közép-kelet európai élmezőnyben foglal helyet. Jelenleg is zajlik a Szuperszámítástechnika a felsőoktatásban elnevezésű projekt, amelynek köszönhetően 2014 végéig megnégyszereződik a magyar szuperszámítástechnikai összkapacitás. Ez azt jelenti, hogy olyan teljesítménnyel bír majd a hazai rendszer, mintha a világ 7 milliárd embere kezébe venne egy-egy számológépet, és másodpercenként kb. 30 ezer műveletet hajtanának végre egyszerre. A projekt két kiemelt központja Budapest és Debrecen. A magyar állam és az Európai Unió összesen közel 2 milliárd forinttal támogatja a projektet.

Ha interjút szeretne készíteni, keresse dr. Stefán Péter projektkoordinációs igazgató-helyettest.
Contact person: dr. Vörös Nóra,  [email protected] ,  06 20 336 2410

 

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen
Hozzászólások (0)