Ne sajnáld magad! 3 kötelező dolog, amit tenned kell, miután nem kaptad meg az állást

szerző: Jobline
2014 július 01. Szóljon hozzá

Kellemetlen, ha nem kaptad meg az áhított állást, különösen akkor, ha embert próbáló, több körös kiválasztási procedúrán vettél részt, és végig úgy érezted, hogy jól teljesítettél. Ilyenkor a legtöbben csalódottan vállat vonnak, és lógó orral keresnek tovább. Te még ne fordulj sarkon! Van tennivalód bőven.

Minél nagyobb presztízsű cégnél próbálkoztál egy értékes pozíció megszerzésével, annál inkább gondoskodnod kell arról, hogy ne felejtsenek el a HR-esek. Most nem jött össze, de talán legközelebb több szerencséd lesz, mert egy komoly cégnél állandó kereslet van kiváló szakemberekre különböző területeken. Ne feledd: azzal, hogy a kiválasztási folyamat során eljutottál egy bizonyos szintig, már betetted a lábad az ajtónyílásba, így van esély arra, hogy a következő alkalommal szélesre tárulnak előtted a lehetőségek. Ennek érdekében csupán pár dologra kell odafigyelned, tanácsolja a themuse.com.

1. Csillapodj le
Just relax, ahogy az amerikai mondja. Érthető, ha komolyan frusztrált, hogy nem jártál sikerrel, de annak semmi értelme, hogy sokáig rágódj ezen, önmagadat vagy bárki mást hibáztatva. Inkább gondold végig, mi lehetett az oka, hogy végül más kapta meg a pozíciót. Mit csináltál jól, és mi az, amit esetleg elmulasztottál? A szokásosnál gyengébb teljesítményt nyújtottál az interjún a bénító lámpaláz miatt, vagy egyszerűen nem volt meg az összhang a HR-essel, és emiatt nem merted hatásosabban ecsetelni az előnyös tulajdonságaidat? Ha higgadtan elemzed a történteket, legközelebb a feltárt hibákból tanulva arathatsz sikert.

 



2.
Jelezz vissza
A kudarc után egy ideig nyilván a hátad közepére sem kívánod a HR-eseket, de miután megnyugodtál és hideg fejjel tudsz gondolkodni – ez vérmérséklettől függően lehet egy-két nap vagy egy-két hét –, írj szépen egy levelet azoknak, akiknél interjúztál. Köszönd meg a lehetőséget, hogy próbálkozhattál, jelezd, hogy tiszteletben tartod a döntésüket, miszerint másra esett a választásuk, de a legfontosabb, hogy nyomatékosan hívd fel a figyelmüket arra, hogy továbbra is érdekelnek a cégnél betölthető szakirányú pozíciók. Kérdezz rá arra, milyen kétely merült fel veled kapcsolatban, ami miatt végül nem rád esett a választásuk. Lehet, hogy csak udvariasan semmitmondó választ kapsz, de érdeklődéseddel mindenképpen jelzed, hogy terveid vannak a céggel, és nagyon szeretnéd, ha nekik is lennének terveik veled. Ha esetleg érdemi, őszinte választ küldenének, amiből tanulhatsz, az meg kész főnyeremény!

3. Maradj velük kapcsolatban
Egy komoly cégnél nagy a valószínűsége, hogy előbb-utóbb megüresedik egy olyan pozíció, amire megint pályázhatsz. Már megtörtént az első kapcsolatfelvétel, és nem jártál ugyan sikerrel, de kezedben van egy szál, amibe kapaszkodhatsz. Kapaszkodj is bele erősen! Egy-két havonta írj egy levelet a HR-esnek vagy annak, akinél interjúztál, és emlékeztesd, hogy továbbra is nagyon szeretnél náluk dolgozni, mert ennél a cégnél képzeled el a jövődet. (A fejlett kultúrájú cégek szeretik és megbecsülik a motivált, lojális munkavállalókat!) Ha időközben új készségekre, releváns szakmai tapasztalatokra tettél szert, semmiképpen ne titkold el a leveledben. A kapcsolat szorgalmas fenntartása garantálja, hogy az elsők között jutsz a döntéshozók eszébe, amikor új alkalmazottat keresnek egy frissen megüresedett posztra.

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen
Hozzászólások (0)