7 ijesztő ok, amiért abba kell hagynod a túlórázást

szerző: Jobline
2015 augusztus 21.

Amikor a főnököd legközelebb azt kéri a munkaidő végén, hogy maradj még egy kicsit, mutasd meg neki ezt a listát.

Számos kutatás bizonyítja, hogy a túlórázás nem növeli a produktivitást, viszont súlyos egészségügyi kockázatokat rejt, hosszú távon pedig akár bele is lehet halni. A The Independent tanulságos összeállítása.
 

1. A túlórázás növeli a szívbetegség kialakulása és az agyvérzés kockázatát
Egy új kutatás szerint azok körében, akik heti 55 vagy ennél több órát dolgoznak, 33 százalékkal magasabb az agyvérzés és 13 százalékkal magasabb a szívkoszorúér-megbetegedés kockázata, szemben a sztenderd 40 órás munkahétben dolgozókkal.

2. Mértéktelen alkoholfogyasztás
A túlórázók hajlamossá válhatnak a mértéktelen alkoholfogyasztásra egy brit tanulmány szerint, ami alkoholizmushoz vezet.

3. Depresszió
Több kutatás is azt az eredményt hozta, hogy a túlzásba vitt munka növeli a depresszió kialakulásának kockázatát.

4. Korai halál
Az OECD által rendelt kutatás szerint a túlmunka növeli a „potenciálisan elveszett évek” számát, azaz korai halálhoz vezet.

 

Forrás: Jobline

 

5. Elhízás
A túlórázás és az ezzel járó stressz összefüggésbe hozható a túlsúly kialakulásával, állapították meg amerikai kutatók. Egy másik amerikai felmérés szerint az összefüggés mögött az áll, hogy a rendszeres túlórázás miatt a dolgozó nem fogyaszt elegendő mennyiségű otthon készített egészséges ételt (= szendvicseken, junk foodon, rágcsálnivalókon él), kevesebbet mozog és alszik – ezek mind az elhízás rizikófaktorai.      

6. Mozgásszegény életmód
A fenti kutatás megállapította, hogy a vizsgálatba bevont 9276 nő közül a túlórázók 36 százaléka semmiféle rendszeres testmozgást nem végez.

7. Mindennek a tetejébe: a túlórázásnak nincs is sok értelme
A Stanford egyetem kutatói által végzett felmérés szerint akik heti 70 vagy ennél is több órát dolgoznak, ugyanannyira produktívak, mint akik megelégednek heti 55 órányi munkával.


A magyarok az OECD-tagállamok élmezőnyébe tartoznak, ami a ledolgozott munkaórák mennyiségét illeti. Az OECD-tagállamok éves átlaga 1718 munkaóra, a magyaroké 1956 munkaóra (2012-es adat).

Te mennyit dolgozol? Számítsd ki a BBC kalkulátorával!

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a
Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

   

munkaidő  •  OECD  •  túlórázás  •  rizikófaktor
Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen