Új munkahelyed van? Megmutatjuk, mi számít szimpla nehézségnek és mi vészjelnek!

szerző: Jobline
2018 június 18.

Döntsd el, csupán fáradt vagy-e, vagy súlyos a helyzet: menekülnöd kell egy mérgező munkahelyről.

Az új munkahely mindig kihívást jelent: találkozol rengeteg ismeretlen emberrel, elönt ezernyi feldolgozandó információ, és azt is ki kell derítened, hol ebédelj nap mint nap. Nem beszélve arról, hogy az új főnöködet is le kell nyűgöznöd. Teljesen normális, ha picit elveszíted az egyensúlyt. De honnan fogod tudni, hogy zavaros érzéseid és kimerültséged vajon nem azt jelzik-e, hogy totálisan rossz helyre kerültél? Itt van néhány példa arra, mi számít normálisnak és mi vészjelnek egy új munkahelyen:

Kimerült vagy – Teljesen normális
Alig tudod nyitva tartani a szemedet a nap végén, és amint hazaérsz, lerogysz a kanapéra, és elalszol. Ne izgulj, ez még teljesen normális. Ha új munkahelyed van, egész nap „be vagy kapcsolva”, így nem csoda, ha lemerülsz. Rengeteg tréningen kell részt venned, számtalan új információt kell befogadnod és feldolgoznod, ami biztosan megvisel. Ne aggódj, néhány hét múlva újra a régi leszel.

 

Nézd meg legfrissebb állásainkat:


BUDAPESTI ÁLLÁSOK

KÜLFÖLDI ÁLLÁSOK

ADMINISZTRÁCIÓS ÁLLÁSOK

PÉNZÜGYI ÉS SZÁMVITELI ÁLLÁSOK

IT ÉS TELEKOMMUNIKÁCIÓS ÁLLÁSOK

ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS KERESKEDELEMI ÁLLÁSOK

HR-ES ÉS MUNKAÜGYI ÁLLÁSOK


Rettegsz munkába menni – Vészjel
Már vasárnap összeugrik a gyomrod a hétfői nap gondolatától, és reggelente kényszerítened kell magad, hogy elindulj. Egész nap az órádat nézed, mikor telik már el az idő, és elrejtőzöl ebédidőben, nehogy együtt kelljen lenni a kollégáiddal. Ha ezek a tünetek tovább tartanak egy hétnél, akkor az nagyobb problémát jelezhet. Valami nincs rendben – súgja az ösztönöd. Tölts egy kis időt azzal, hogy megvizsgálod, mi az, ami nem működik a számodra, és ne felejtsd el, teljesen rendben van, ha nem tökéletes az illeszkedés.

Nincsenek barátaid – Teljesen normális
Volt cégednél mindenkit ismertél, és nagyon jókat beszélgettél a csapatoddal, ám az új munkahelyeden magányosnak érzed magad. Az elején ez teljesen normális: a kapcsolatok kialakulása időt vesz igénybe, ezért próbálj meg türelmesnek lenni. Keresd az alkalmat a kapcsolódásra, például menj el kávézni új munkatársaiddal.

 

 



Senki sem hajlandó segíteni neked – Vészjel
Se a vezetőd, se a kollégáid, se a HR. Irány nélkül lebegsz az irodában. Ha tanácsot kérsz a főnöködtől, majd felrobban. Ha e-mailt írsz, nincs válasz. Ez így biztosan nem normális. Nyilván nem szabad azonnali reakciókat várni elfoglalt főnöködtől, kollégáidtól, de ha soha nem kapsz figyelmet, akkor itt valami határozottan rossz. Új munkáltatódnak sikerre kellene ösztönöznie téged, nem pedig ignorálnia.

Úgy érzed, semmi ötleted arról, mit kéne csinálnod – Teljesen normális
Mi is volt az adatbázis neve? És mikor lesz a következő meeting? Tényleg azt gondolja a vezetőd, hogy ezt az óriási új projektet egyedül is kezelni tudod? Egyáltalán nem vagy biztos abban, hogyan tudnál helytállni ebben az új helyzetben? Sőt még azt is megkérdőjelezed, hogy elég képzett vagy-e a munkához? Mindez a kétely és bizonytalanság teljesen normális. Időbe telik, míg belerázódsz az új munkába, különösen akkor, ha teljesen új pozícióba vagy iparágba kerülsz. Ne felejtsd el, hogy azért alkalmaztak, mert hisznek a képességeidben. Higgy te is! Hamarosan belejössz.

A munka, amire jelentkeztél, és a munka, amit végzel, totálisan különbözik – Vészjel!
A cég marketing eseményeinek kezelésére vettek fel, de most arra kérnek, hogy bonyolíts le csomó értékesítési hívást. Ez nem feltétlenül az a szerep, amiről az interjún szó volt. Ez egy komoly vészjel. Ha ekkora szakadék van az ígéret és a valóság között, valószínű rossz hajóra kerültél. Gondolkozz el a munkahelyváltáson.


A The Muse cikke nyomán

 

 

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!


Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen