4 tipp ahhoz, hogyan mondj fel anélkül, hogy felégetnéd az összes hidat magad után

szerző: Jobline
2018 augusztus 28.

Bármi is álljon felmondási szándékod hátterében, a szakítás nem feltétlenül kellemetlen vagy veszteséges. Sőt a jelenlegi munkád olyan pozitív módon is véget érhet, hogy meglepődhetsz rajta. Ehhez csupán meg kell törnöd azt a fajta gondolkodásmódot, amelynek a félelem és a félreértés az alapja.

A kilépés miatti aggodalmaid feleslegesek
Azért nem vonod be a munkáltatót a tervedbe, mert esetleg attól tartasz, hogy megpróbál majd lebeszélni a döntésedről, vagy esetleg alád tesz valahogy? Lehet, hogy így lesz, de egyáltalán nem biztos. Természetesen, ha jó munkaerő voltál, a főnököd biztosan nem fog örülni. Ám még ebben az esetben is jobb, ha megosztod vele a döntésedet, mint ha a kilépésedig csak halogatod, és a végén borítod a bilit. Amikor egy csapat tagja azt mondja, „más lehetőségek is a porondon vannak”, kevés olyan vezető van, aki erre válaszul rögtön kirúgná őt. Sőt éppen ellenkezőleg: a legtöbb főnök meg fogja érteni, hiszen bizonyára már ők is hagytak ott állást több pénz, lehetőség vagy cím reményében. Egy nyitott és becsületes beszélgetés lehetővé teszi, hogy elővigyázatosan és méltóságteljesen lépj tovább.

 

Nézd meg legfrissebb állásainkat:


BUDAPESTI ÁLLÁSOK

KÜLFÖLDI ÁLLÁSOK

ADMINISZTRÁCIÓS ÁLLÁSOK

PÉNZÜGYI ÉS SZÁMVITELI ÁLLÁSOK

IT ÉS TELEKOMMUNIKÁCIÓS ÁLLÁSOK

ÉRTÉKESÍTÉSI ÉS KERESKEDELEMI ÁLLÁSOK

HR-ES ÉS MUNKAÜGYI ÁLLÁSOK


Emelt fővel lépj tovább, miközben megőrzöd jó hírnevedet
Hogyan tudnál úgy felmondani, hogy senkinek ne maradjon keserű íz a szájában? A felmondás módja mély és felelősségteljes átgondolást igényel a részedről, ezért ezeket tartsd észben:

#1. Ne tűnj el csak úgy, és ne az utolsó pillanatban robbantsd a bombát: Még ha gyűlölöd is a munkádat, egy-egy rossz döntéssel kockáztatod a pozíciódat a „karmikus foglalkoztatási körforgásban”. A munkáltató szemszögéből azonnali káoszt jelent, ha a dolgozó túl rövid felmondási időt tölt a munkahelyen.


 


#2. Légy egyenes a terveidet illetően: Beszélj a munkáltatóval, akkor is, ha nem sokáig tervezel már ott maradni, hiszen aggodalmaid megosztása lehetőséget ad a vállalat tökéletesítésére is. Tekints a beszélgetésetekre úgy, mint egy előzetes kilépési interjúra: esélyt adsz a munkáltatódnak arra, hogy növekedjen, illetve megértse, hogyan támogathatja a csapat többi tagját a jövőben. Ráadásul így kimutatod iránta a tiszteletedet és megőrzöd jó hírnevedet.

#3. Vond be a kollégákat is: Azok, akikkel ma egy csapatban dolgozol, lehet, hogy holnap már alelnökök vagy sikeres vállalkozók lesznek. Nem érdemes kijátszani a bizalmukat. Győződj meg róla, hogy senkit sem hagysz cserben az elmeneteled előtt. Például van egy kollégád, akivel az elmúlt hónapokban egy közös terven dolgoztál. Képezz ki valakit az utódoknak, vagy segíts lezárni neki az ügyet. Varrd el a szálakat, hogy jó szívvel emlékezzenek rád.

#4. Soha ne kéthetes vakáció után mondj fel: Ez a lehető legrosszabb időzítés, hiszen a két hét alatt valószínű jó sok feladat felszaporodott, amit be kell fejezned. Hasonlóképp ne akkor dobd be a törölközőt, amikor főszezon van, vagyis például ha a kereskedelemben dolgozol, ne a Black Friday-re vagy karácsonyra időzítsd a kilépésedet.

Nem baj, ha jelenlegi állásodat csak ugródeszkának használod, de győződj meg róla, hogy az itt megszerzett hírnevedet és munkádat nem ásod alá egy rosszul kivitelezett vagy időzített felmondással. Ha őszinte vagy, akkor akár meg is lepődhetsz, hogy bölcs cselekedetednek milyen hosszú távú, pozitív következményei lehetnek a karriered során.


A Recruiter cikke nyomán

 

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen