Otthoni munkavégzés? Erre figyeljen

szerző: Jobline
2013 december 02. Szóljon hozzá

Aki az interneten keres állást, másodállást, szinte biztosan belefutott már olyan hirdetésekbe, amelyek "otthon végezhető" munkát kínáltak, rendkívül kedvező feltételekkel, biztos jövedelemmel, akár csak heti 1-2 órás munkavégzéssel. A penzcentrum.hu összeállítása.

Az internet tele van otthon végezhető munkák hirdetéseivel, amelyek legtöbbször néhány órás - közelebbről meg nem határozott - munkavégzéssel kiemelkedő jövedelmet ígérnek. Íme hat tipp a penzcentrum.hu-tól, hogy ne verjék át a csalók.

1. Soha ne higgyünk a túl csábító ajánlatoknak!

Ezzel ugyanis az emberek érzelmeire és nem a józan eszükre próbál a csaló hirdető hatni. Próbáljunk a realitások talaján maradni és gyanút fogni, ha túl könnyű és gyors pénzszerzési módot kínál valaki. Figyeljünk a hirdetés szövegezésére is.

Töltse le a Jobline alkalmazását telefonjára!

2. Ha magánközvetítő révén szeretnénk állásajánlathoz jutni, mindig győződjünk meg arról, hogy a közvetítő regisztráltatta-e magát a telephelye szerint illetékes munkaügyi központnál.

Forrás: Túry Gergely


Nyilvántartásba nem vett magánközvetítő szolgáltatásait soha ne vegyük igénybe! Kormányrendelet írja elő, hogy a magánközvetítőnek nyilvántartásba kell vétetnie magát a telephelye szerint illetékes munkaügyi központnál. A munkaügyi központ csak akkor regisztrálja, ha az a rendeletben meghatározott feltételeknek - szakértelem, elérhetőség, óvadék letétbe helyezése stb. - megfelel.

Munkát keres? Iratkozzon fel Álláspostánkra!

3. Soha ne fizessünk magánközvetítőnek közvetítési, regisztrációs vagy egyéb díjat!


Magyarországon kormányrendelet írja elő, hogy a magánközvetítő az álláskeresőtől semmilyen címen nem kérhet a szolgáltatásaiért pénzt. Szolgáltatásainak ellenértékét mindig a munkaadó fizeti meg.

4. Soha ne fizessünk előre egy munkát ajánlónak sem!

Néhány ezer forinttól a súlyos tízezrekig változatos a paletta, hogy mennyi pénzt kérnek előre a munkavállalás, pénzkeresés reményében.

5. Ha ilyen ajánlatot kapunk, még mielőbb bármit tennénk, próbáljuk a hirdetőt "leinformálni"

Ha cégről van szó, érdemes megnézni az illetékes cégbíróságon, be van-e jegyezve a cégnyilvántartásba, kik a tagok, mennyi az alaptőkéje, van-e ellene felszámolási eljárás stb.

Ha magánszemélyről van szó, őt is valamilyen módon javasolt leinformálni (pl. egyéni vállalkozók nyilvántartásában szerepel-e, vagy általában a hirdetésben milyen elérhetőséget ad meg (ha csak mobilt, és nincs postacím vagy vezetékes telefon, már eleve gyanút foghatunk).

6. Ha úgy érezzük, hogy becsaptak...


Segítségért forduljunk a rendőrséghez, magán-munkaközvetítést végző cég esetén fordulhatunk a munkaügyi központhoz, de a szakemberek szerint inkább a megelőzés legyen a célunk, mert utólag nagyon nehéz visszaszerezni a befizetett pénzt.

Ha tetszett a cikk, lájkolja a Jobline Facebook-oldalát!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen
Hozzászólások (0)