Fejvesztve menekülnél? 7 ok, amiért mégse hagyd ott a mostani munkahelyedet

szerző: Jobline
2014 május 10. Szóljon hozzá

Mindjárt összecsomagolok, és lelépek innen – ez egy munkahelyen ugyanolyan kísértő gondolat lehet, mint egy párkapcsolatban. Ám érdemes megfontolni, hogy a hirtelen döntés milyen következményekkel járhat. Előfordulhat, hogy több kárt okoz, mint amennyi hasznod lehet belőle.

Biztosan szólnak érvek amellett is, hogy maradj. Találkozhatunk ugyan olyan sikertörténekkel, amikor valaki hirtelen felindulásból kilépett egy multitól, háromfős start-up céget alapított egy szuterénben, és ma már Bill Gatesszel golfozik szombat délutánonként, ezek azonban nagyon ritka csodák, ezért is kapja fel őket a média. A legtöbb esetben igen kockázatos csak úgy otthagyni a meglévő munkahelyet. Elmondjuk, mikor gondold meg nagyon alaposan.

1. Stagnál a gazdaság, esetleg recesszió van
Ha hazai és külföldi elemzők egyaránt borúlátó képet festenek a gazdaság közeljövőjéről, és az illetékes minisztériumok is nagyon visszafogott prognózisokba bocsátkoznak, merész dolog új munkahely után nézni. Egyrészt lehet, hosszas keresés után sem találsz megfelelőt, másfelől előforulhat, hogy még meg sem melegedtél az új helyeden, már egy kényszerű átszervezés miatt kedvezőtlenebb pozícióba kerülsz, esetleg az utcára. Csak akkor válts tehát céget, ha minden garancia megvan arra, hogy jobban jársz.

2. Azt reméled, jobban fogsz keresni.
Gyakran már néhány százalékkal magasabb fizetésért képes valaki munkahelyet váltani, pedig nem biztos, hogy ez jó stratégia. Ha szereted a munkádat, szót értesz mindenkivel, különösen a főnökkel, próbálj meg helyben fizetésemelést elérni. (Van néhány ötletünk, hogyan.) Ha az adott cégnél folytatod a karrieredet, ráadásul előbb léptethetnek elő, mintha az új helyen kezdhetnél mindent elölről.


3. Unod a banánt
Ha ráuntál a munkádra, ne az legyen az első lépés, hogy otthagysz csapot-papot. Előbb gondold végig, miért vesztetted el az érdelődésedet. Kinőtted a munkakörödet, és nem látsz lehetőséget a fejlődésre? Biztos ez, honnan tudod? Ha olyan a munkahelyi légkör, mindezt beszéld meg a főnököddel, hátha talál számodra olyan inspiráló új feladatokat, amelyektől felcsillan a szemed.


4. Túlterhelt vagy
Ez nagyon gyakori probléma, de mielőtt kilépnél, kövesd a fenti pontban leírtakat. Lehet, hogy néhány egyszerű intézkedéssel levehető válladról a fölös teher.

5. Nagy változás történt az életedben
Ez lehet jó dolog (házasság, gyermek érkezése) vagy ennek az ellenkezője (válás, haláleset). Ilyenkor ne az legyen az első, hogy munkahelyet váltasz, mert a felfokozott helyzetben valószínűleg érzelmi, és nem racionális alapon döntenél. Ne pont most ugorj a bizonytalanba, várd meg, amíg leülepednek a dolgok.

6. Utálsz mindenkit
Minden munkahelyen vannak rossz napok, amikor úgy érzed, a főnököd egy tehetségtelen barom, mindenki más pedig istenverte idióta. Ez múló állapot, nem kell rögtön világgá menni, mint a sértődött kamasz, akit a szülei megszidtak az intője miatt. Kapcsolódj ki egy kicsit, s amikor már megnyugodtál, készíts számvetést, miért húztad fel annyira magad. Dolgozz ki stratégiát arra, hogyan tudod kezelni azokat a helyzeteket, amikor valamiért nem kedveled a munkatársaidat. Gondolj bele abba is, hátha benned is van hiba.

7. Még egy éve sem vagy a cégnél
Nagyon alapos indok kell ahhoz, hogy túl korán otthagyj egy munkahelyet, különösen, amikor megbecsült szakmáról és nagy presztízsű cégről van szó. Van olyan HR-es, akinek ez nem probléma, de sokan kényelmetlen kérdéseket tehetnek fel maguknak veled kapcsolatban, vagy akár neked is. Például: miért nem láttál fejlődési lehetőséget ezen a kiváló munkahelyen? Lehet, hogy tőlünk is hamar továbbálsz? Érdemes rád pénzt, időt és energiát fordítani? Ha nem akarsz ilyen kérdésekkel találkozni, ne lépj le egy kósza ötlettől indíttatva, előbb gondolkozz.

Forrás: Jobline


Jobline Női Karriernap – először Magyarországon!

2014. 06.14., Bálna Rendezvényközpont

További információk és regisztráció: http://www.noikarriernap.hu/hu/

Kövess minket a Facebookon!

Regisztrálj a Jobline-on, hogy megtaláld álmaid állását és első kézből értesülhess a legújabb munkaerőpiaci trendekről!

Ajánlom e-mailben Megosztom linkedinen
Hozzászólások (0)